Καλό Πάσχα με Αγάπη και Αλληλεγγύη για τον συνάνθρωπο!

Τον χώρο που προετοιμάζεται το συσσίτιο της Μητρόπολης επισκέφτηκαν την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024 μαθητές της Α' τάξης του σχολείου μας, για να παραδώσουν τρόφιμα, στο πλαίσιο φιλανθρωπικής δράσης εν όψει των εορτών του Πάσχα.

Τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Β’ τάξης στην Κέρκυρα!

Το νησί της Κέρκυρας επισκέφτηκαν οι μαθητές και μαθήτριες του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας στο πλαίσιο τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης από τις 18 μέχρι τις 21 Απριλίου 2024.

Η Α’ τάξη σε Ανατολική Μακεδονία και Θράκη!

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε από 17-19 Απριλίου 2024 η εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών και μαθητριών της Α’ τάξης του σχολείου μας σε Ανατολική Μακεδονία και Θράκη.

Επίσκεψη στην έκθεση «Σήκω ψυχή μου!»

Μια έκθεση που ταξιδεύει στα βήματα των προσφύγων του '22 με εικόνες και μουσικές επισκέφτηκε τη Δευτέρα 15 Απριλίου 2024 η  Α' τάξη του σχολείου μας, την έκθεση «Σήκω ψυχή μου» που συνδιοργανώνουν ο Δήμος Έδεσσας, το ίδρυμα της Βουλής των Ελλήνων και ο σύλλογος Μικρασιατών νομού Πέλλας «η Μπίγα».

Επίσκεψη στην Κωνσταντινούπολη!

Με ιδιαίτερη επιτυχία ολοκληρώθηκε η πενθήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη 35 μαθητών και μαθητριών από την Α’ και Β΄ τάξη του σχολείου μας στην Κωνσταντινούπολη, από τις 3 μέχρι τις 7 Απριλίου 2024.

Η πολυήμερη εκδρομή της Γ' τάξης!

Με εξαιρετική επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εφταήμερη εκδρομή των μαθητών και μαθητριών της Γ’ τάξης του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας στο εξωτερικό. Συγκεκριμένα από τις 18 μέχρι τις 24 Φεβρουαρίου 2024 οι τελειόφοιτοι του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να ταξιδέψουν στη Σερβία, Ουγγαρία και Αυστρία και να επισκεφτούν τις πρωτεύουσες των ευρωπαϊκών αυτών χωρών.

Διδακτική Επίσκεψη στον Άγιο Νεκτάριο!

Διδακτική επίσκεψη στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας πραγματοποίησε τη Δευτέρα 12-12-2024 το Β2 τμήμα του σχολείου μας.