Πανελλαδικές διακρίσεις στον Στίβο!

Σημαντικές διακρίσεις πέτυχαν οι δύο εκπρόσωποι του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας που συμμετείχαν στη  Γ ΄ Φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος Κλασικού Αθλητισμού ΓΕ.Λ.-ΕΠΑ.Λ. σχολικού έτους 2023-2024.

Πρωτιά του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας και στον Στίβο!

Σημαντικές διακρίσεις πέτυχαν οι μαθητές και μαθήτριες του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας που συμμετείχαν στην  Α΄ Φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος Κλασικού Αθλητισμού ΓΕ.Λ.-ΕΠΑ.Λ. της Δ/νσης Δ.Ε. Πέλλας σχολικού έτους 2023-2024.

Ευχαριστούμε Dream Team!

Ύστερα από έναν συναρπαστικό αγώνα που χρειάστηκε παράταση για να αναδείξει νικητή, η ομάδα Καλαθοσφαίρισης αγοριών του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας έκλεισε τον κύκλο της παρουσίας της στη Β’ φάση των Πανελλήνιων Αγώνων ΓΕΛ & ΕΠΑΛ για το σχολικό έτος 2023-24.

Νίκη στο μπάσκετ-οριακή ήττα στο χάντμπολ!

Ακάθεκτη προς την τελική φάση των Σχολικών Αγώνων ΓΕΛ & ΕΠΑΛ βαδίζει η ομάδα Καλαθοσφαίρισης αγοριών του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας!

Πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκάκι!

Συμμετοχή στο 21ο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκάκι εξασφάλισε η ομάδα κοριτσιών του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας!

«Νταμπλ» του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας στο σχολικό πρωτάθλημα!

Με την εκπληκτική ομάδα Καλαθοσφαίρισης αγοριών να αναδεικνύεται πρωταθλήτρια Πέλλας στην Α’ φάση των Σχολικών Αγώνων ΓΕΛ & ΕΠΑΛ, το 2ο ΓΕΛ Έδεσσας διπλασίασε τις επιτυχίες του!

Πρωταθλήτρια Πέλλας η ομάδα Χάντμπολ των αγοριών!

Πρωταθλήτρια Πέλλας αναδείχτηκε η ομάδα Xειροσφαίρισης αγοριών του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας στην Α’ φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΓΕΛ & ΕΠΑΛ!

Στον τελικό η ομάδα μπάσκετ των αγοριών!

Στον τελικό των σχολικών ομάδων της Π.Ε. Πέλλας προκρίθηκε η ομάδα μπάσκετ των αγοριών του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας, στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΓΕΛ & ΕΠΑΛ.

Ξεκίνημα με νίκη του 2ου ΓΕΛ στην Α' φάση των Πανελλήνιων Αγώνων ΓΕΛ & ΕΠΑΛ!

Με νικηφόρο αποτέλεσμα ξεκίνησε η Α' φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΓΕΛ & ΕΠΑΛ για το 2ο ΓΕΛ Έδεσσας.