Ολοκλήρωση του προγράμματος της φιλοξενίας των Ισπανών μαθητών από την ομάδα Erasmus+ του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας!

Την Κυριακή 14 Απριλίου 2024 ολοκληρώθηκαν οι πολιτιστικές δραστηριότητες του προγράμματος Erasmus + του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας.

Το 2ο ΓΕΛ Έδεσσας με το IEL Alcrebite της Ισπανίας στη Θεσσαλονίκη!

Το Σάββατο 13 Απριλίου 2024 η ομάδα Erasmus+ του σχολείου, στο πλαίσιο του προγράμματος φιλοξενίας του ισπανικού σχολείου IEL Alcrebite από την Baza της Ισπανίας ταξίδεψαν μαζί με τους Ισπανούς μαθητές στη Θεσσαλονίκη, για να γνωρίσουν τα σημαντικότερα αξιοθέατα της πόλης.

Ολοκλήρωση των δραστηριοτήτων του προγράμματος Erasmus+ στο 2ο ΓΕΛ Έδεσσας!

Την Παρασκευή 11 Απριλίου 2024 που ήταν η τελευταία ημέρα των δραστηριοτήτων του προγράμματος Erasmus+ στο σχολείο ξεκίνησε με την παρακολούθηση μαθημάτων στις τάξεις της Α’ και της Β’ και συνεχίστηκε με τις δραστηριότητες στο χώρο της σχολικής Βιβλιοθήκης.

Πρόγραμμα Erasmus+ KA122: Οι δράσεις συνεχίζονται!

Την Πέμπτη 11-04-2024, στο πλαίσιο του εγκεκριμένου προγράμματοs  Erasmus+ KA122  με τίτλο «Εξοικειωνόμαστε  με τους στόχους της βιώσιμης ανάπτυξης», οι μαθητές από την Ισπανία  προσήλθαν στο σχολείο και παρακολούθησαν μαθήματα.