Βράβευση στον διαγωνισμό Ποίησης!

Σημαντική διάκριση πέτυχε η μαθήτρια της Γ’ τάξης του σχολείου μας Παπαδοπούλου Ιορδάνα η οποία  κατέκτησε το τρίτο Βραβείο στον 1ο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης με τίτλο «οι μαθητές γράφουν ποίηση» που οργανώθηκε από τη Δ.Δ.Ε. Πέλλας σε συνεργασία με τον Δήμο Έδεσσας και τον Σύλλογο Βιβλιόφιλων Έδεσσας.

Σημαντική διάκριση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας!

Σημαντική διάκριση πέτυχε ο μαθητής της Γ’ τάξης του σχολείου μας Αναστάσιος- Νεκτάριος Γκιώσης στην Α’ φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Βιολογίας, καταλαμβάνοντας την 4η θέση! Οι 27 πρώτοι μαθητές της κατάταξης λαμβάνουν Έπαινο και συνεχίζουν στη Β’ φάση του διαγωνισμού.

Συμμετοχή στους Αγώνες Επιχειρηματολογίας!

Τη Δευτέρα 1 Απριλίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο 1ο ΓΕΛ Έδεσσας η Α’ φάση των Αγώνων Επιχειρηματολογίας Λυκείων των ΔΔΕ Πέλλας, Ημαθίας, Πιερίας και Κιλκίς.

Ευφάνταστο σλόγκαν και Φιλαναγνωσία!

Φιλαναγνωσία είναι η αγάπη για το διάβασμα και την αναγνωστική διαδικασία. Προσφέρει χαρά, απόλαυση και διασκέδαση στον αναγνώστη.